EAS on teinud 8,5 miljoni eest kriisitoetuste rahastamisotsuseid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vanalinna restoranid eriolukorra ajal Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) on teinud ligi 8,5 miljoni euro ulatuses rahastamisotsuseid turismiettevõtete kriisitoetuse ja väikeettevõtja kahjude hüvitamise toetuse taotluste osas.

EAS avas taotluste vastu võtmise 11. mail ning praeguseks on esitatud üle 4500 taotluse. Ligi 3200 taotlust on esitatud väikeettevõtja kahjude osalise hüvitamise toetuse saamiseks ning ülejäänud 1300 on turismisektorile suunatud toetuste taotlused.

"Mul on hea meel, et ettevõtjate aktiivsus riigi pakutava toetuse taotlemisel on olnud suur ning kõikidel ettevõtjatel on olnud võimalus oma avaldus esitada. Suur huvi näitab, et valitsuse otsusel loodud meetmed turismisektori ja väikeettevõtete abistamiseks on ettevõtjatele vajalikud," ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem.

Siemi sõnul on EAS rahastamise otsuseid kiiresti langetanud ning reaalne abi on juba ettevõtjateni ja majandusse jõudnud.

Turismisektorile suunatud toetuse viiest sihtgrupist täitus eelarve kõige kiiremini turismiatraktsioonides, mistõttu on EAS lõpetanud turismiatraktsioonide toetuse taotluse vastuvõtmise. Samal põhjusel sulges EAS ka taotlemise saarte turismiettevõtetele, mille jaoks oli valitsus eraldanud omaette eelarve. Saarte turismiettevõtjad saavad jätkuvalt taotlusi esitada üldise taotlemise raames.

Valitsus otsustas toetada turismisektorit 25 miljoni euroga ning mikro- ja väikeettevõtjaid 10 miljoni euroga. Nii turismi kui ka väikeettevõtjate kriisitoetus on tagastamatu abi, taotlemiseks ühekordselt ning nende peamiseks tingimuseks on ettevõtte raskuste selgelt tuvastatav seos kriisiga.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: