Isamaa soovib tühistada baaride lahtiolekuaja ja alkoholimüügi piirangud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Valli baar. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valitsuskabinet arutab neljapäeval toitlustusasutuste lahtiolekuaja piirangu lõpetamist. Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul tuleks lõpetada ka baarides ja restoranides kehtestatud peale kella 22 kehtestatud alkoholimüügi piirang.

"Jah, meie peame mõistlikuks selle lõpetamist. Oleme seda arutanud fraktsioonis, rääkinud ka oma ministritega, et selline piirang praegu ennast enam kindlasti ei õigusta. Pigem vastupidi, ta sunnib inimesed koonduma teatud aegadel rohkem toitlustusasutustesse," ütles Seeder ERR-ile.

Seedri sõnul on mõistlikum inimesi hajutada pikema aja peale ning lubada restoranidel seega kauem lahti olla. "Eesti inimesed on päris distsiplineeritud kinni pidamaks nendest reeglitest ja juhtnööridest, mis anti neile kaasa. Küllap oskavad inimesed nüüd ka hädaolukorras käituda mõistusepäraselt, nii, et nad ei tekita endale ega teineteisele ohtu," sõnas Seeder.

Seedri sõnul tähendaks see ka praegu kehtivat alkoholimüügi piirangut, mille kohaselt lõpetavad restoranid ja baarid alkoholimüügi kell 22. "See võimaldaks ka vältida suuremaid majanduslikke kahjusid ja aitaks meil kiiremini pöörduda tagasi tavapärase olukorra juurde. See on tähtis meil ühiskonnas majanduslikult, aga see on tähtis inimestele ka emotsionaalselt ja psühholoogiliselt."

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on varasemalt põhjendanud piirangut asjaoluga, et hilise tunnini alkoholi tarvitades ei pea inimesed kinni 2+2 reeglist. Isamaa esimehe sõnul käituvad inimesed mõistlikult ning tajuvad hästi ohtu ja see hirm ei ole põhjendatud.

Seeder loodab, et valitsus langetab otsuse baaride ja restoranide lahtioleku osas neljapäeva õhtul. "Ma loodan, et jõutakse ühiselt sellise arusaamiseni, et see piirang praegu ei ole enam kuigi praktiline," ütles ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: