Kohtla-Järvel käivitub tegevusterapeutide õpetamise pilootprojekt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

Selleks, et leevendada regioonis valitsevat spetsialistide põuda, hakkab Tallinna Tervishoiu Kõrgkool sügisest pilootprojektina õpetama Kohtla-Järvel tegevusterapeute. Koolil on lootus, et kui tudengid omandavad hariduse Tallinnast kaugemal, siis ei meelita suurlinna tuled õppijaid tööle pealinna.

Tegevusterapeudid aitavad omandada igapäevaelus vajalikke oskusi inimestel, kes on näiteks trauma tagajärjel need oskused minetanud. Seni on tegevusterapeute õpetatud Tallinnas ja kokku töötab selle valdkonna spetsialiste Eesti sadakond. Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järve stuktuuriüksuse õppetöö koordinaatori Olesja Zeeli sõnul Ida-Virumaal neid aga napib.

"Eriala on meie regioonis väga nõutav. Meie andmetel töötab Ida-Virumaal ainult kaks tegevusterapeuti, aga selliseid spetsialiste peaks olema rohkem. Õppetöö on seni käinud Tallinnas, aga kui Ida-Virumaa noored lähevad Tallinna, siis kahjuks nad jäävadki Tallinna. Meie oleme huvitatud, et õppetöö toimuks kohapeal," ütles Zeel.

Kõrgkooli tegevusterapeudi õppekava juht Hanna-Maria Põldma lisas: "Sisseastumiskatsete juures me vaatame õpimotivatsiooni ja valmisolekut siin piirkonnas ka edaspidi töötada. Me väga loodame, et see, kes seda eriala õpib, leiab õpingute ajal endale sobiva töökoha ning seeläbi jääb siia piirkonda elama ja tööle."

Üks kahest Ida-Virumaal tegutsevast tegevusterapeudist Veera Tsepeleva kinnitas, et tööta tegevusterapeudid vähemalt Ida-Virumaal ei jääks. "Tihti ka meie käest küsitakse, kas me tahaksime tulla üheks päevaks tööle või siis poole kohaga tööle. Aga meil on ka oma elu ja me tahame ka puhata," nentis Tsepeleva.

Tsepeleva tõdes, et kuna spetsialiste napib, siis paljud hätta sattunud idavirulased peavad leppima sellega, et nendega tegelevad inimesed, kellel ei ole spetsiaalset väljaõpet.

Kokku võetakse sügisel Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järvel asuvasse filiaali tegevusterapeudi erialale nelja aastaga rakenduskõrgharidust omandama 16 tudengit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: