Ööpäevaga lisandus kaks positiivset testi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koroonaviiruse testide analüüsimine.
Koroonaviiruse testide analüüsimine. Autor/allikas: Ser Amantio di Nicolao/Wikimedia Commons

Uusi koroonaviirusega surmajuhtumeid ööpäevaga ei lisandunud. 24. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 39 inimest, neist üks on juhitaval hingamisel.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 530 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest kaks ehk 0,4 protsenti osutusid positiivseks, teatas terviseamet.

Rahvastikuregistri andmetele tuginedes lisandus üks positiivse testi tulemus Harjumaale, ühel positiivse testi tulemuse saanul maakonna tunnus rahvastikuregistris puudus.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 64 inimese elu.

24. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 39 inimest, neist üks on juhitaval hingamisel. Pühapäevase seisuga on haiglast koju saadetud 317 inimest, lõpetatud 328 haigusjuhtumit.

Tervenenud on 1532 inimest. Neist 993 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (64,8 protsenti), 539 inimese puhul (35,2 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, teatas terviseamet.

Eestis on kokku tehtud ligi 76 000 esmast testi, nendest 1 823 ehk 2,4 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Terviseamet tuletab meelde, et hoolimata eriolukorra lõppemisest tuleb haigust COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta.

Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: