Prantsusmaa leevendab piiripiiranguid ja lubab võõrtöölised riiki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pariislased Seine'i jõe kaldal.
Pariislased Seine'i jõe kaldal. Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Francois Mori

Prantsusmaa leevendab viiruse järkjärgulise taandumise juures piiripiiranguid, lubades riiki võõrtöölisi ja perekülastajaid teistest Euroopa riikidest, nõudes samal ajal karantiini Ühendkuningriigist ja Hispaaniast saabujatele.

Alates esmaspäevast hakkab Prantsusmaa loobuma märtsis rakendatud piirikontrollist ning läheb valitsuse avalduse kohaselt üle kohapealsele kontrollile eri paikades.

Laiendatakse ka teiste Euroopa riikide inimeste kategooriaid, kes võivad vabalt riiki tulla – see puudutab nii võõrtöölisi kui ka perekondlikel põhjustel reisivaid inimesi. 

Kuni aga Suurbritannia ja Hispaania nõuavad karantiini mujalt Euroopast saabujatele, teeb Prantsusmaa nende suhtes sama. Prantsuse valitsuse teatel on see 14-päevane vabatahtlik karantiin, mis on vastus meetmetele, mida Suurbritannia ja Hispaania on rakendanud kooskõlastamatult.

Reisijatelt väljastpoolt Euroopa Liitu on vähemalt 15. juunini endiselt keelatud riiki siseneda, välja arvatud Prantsusmaa kodanikud.

Iga Prantsusmaale saabuv reisija peab täitma lubakirja, mis põhjendab sissesõitu ning allkirjastama paberi, millega kinnitatakse haigussümptomite puudumist.

Valitsus ütles, et Prantsusmaa töötab koos teiste Euroopa riikidega standardsete üle-euroopaliste reisieeskirjade väljatöötamise nimel. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: