Investorid märkisid LHV võlakirjaemissiooni enam kui kahekordselt üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinn
Tallinn Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reedel lõppenud LHV Groupi võlakirjade pakkumisel osalenud 29 investorit märkisid võlakirju 23 miljoni euro eest ehk enam kui kahekordselt üle esialgse mahu. Intressimäär oli 9,5 protsenti aastas.

Täiendavatesse esimese taseme omavahenditesse kuuluvate võlakirjade ehk AT1 võlakirjade pakkumine oli mõeldud finantsinstitutsioonidele ja suurema investeerimisportfelliga teadlikumatele investoritele, teatas LHV Group.

AT1 võlakirjade märkimine toimus perioodil 20. mai kuni 22. mai. Pakkumisele tulli 100 võlakirja nimiväärtusega 100 000 eurot, intressimääraga 9,5 protsenti.

LHV kasutas õigust suurendada emissiooni mahtu 15 miljoni euroni. 15 miljoni euro mahtu ületavaid märkimisavaldusi LHV ei rahuldanud.

AT1 võlakirjade näol on tegemist LHV tagamata võlakohustusega investori ees. Võlakirjad on tähtajatud.

LHV-l on finantsinspektsioonilt loa saamisel õigus lunastada AT1 võlakirjad osaliselt või täielikult alates 26. maist 2025.

LHV Group on Eesti finantskontsern. LHV Groupi peamised tütarettevõtted on LHV Pank ja LHV Varahaldus. LHV pangateenuseid kasutab ligi 219 000 klienti ja LHV hallatavatel pensionifondidel on ligi 178 000 aktiivset klienti.

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: