Orienteerumishuvilisi kutsutakse mobiili abil liikuma

Foto: Rene Kundla/ERR

Läänevirulaste eestvedamisel minnakse sel aastal suvele vastu mobiiliorienteerumisüritusega, kus radu saab endale sobival ajal läbida jalgsi või rattaga neljas maakonnas.

Lääne-Virumaa seiklusorienteerumisest välja kasvanud liikumisüritusel on sel aastal rajad avatud ka Jõgevamaal, Põlvamaal ja Võrumaal. Radu on maha märgitud 23, oleks rohkemgi, kui koroonaaeg poleks korraldajate plaane segamini löönud.

Osalemiseks tuleb end registreerida ning seejärel läbida MOBO mobiiliäpi abil rajal kõik punktid vabalt valitud järjekorras. Mobiiliorienteerumise projekti juhtiva Ainar Sepniku sõnul on rajad erineva keerukusastmega.

Harrastussportlane Erkko Noormaa kavatses kodukandis Viru-Nigulas läbitud raja järel ette võtta veel vähemalt üheksa retke. Tema sõnul on ettevõtmine hea võimalus avastada uusi kohti.

Kuna rajad on püsti poolteist kuud, siis kaotsi läinud punktist paluvad korraldajad neid teavitada.

Liikumisele lisaks on võimalik osaleda ka auhinnaloosis, kus peaauhinna saamiseks peab enne juuni lõppu läbima raja vähemalt kümnes omavalitsuses.

Orienteerimisürituse kodulehel on ka statistika ning esimese nädala põhjal oli osalejaid 127 (84 naist ja 43 meest), kes olid radu külastanud 498 korda. Radadest oli populaarseim Rakvere, mida oli külastatud 55 korral, Põltsamaa linna rada oli läbitud 42 korda ja Kunda linna rada 47 korda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: