Lääne-Tallinna keskhaigla taasalustab tasapisi plaanilise raviga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lääne-Tallinna keskhaigla Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Lääne-Tallinna keskhaiglas nakatus märtsi keskpaigast mai alguseni koroonaviirusesse 24 haigla töötajat ning nakkuse sai ka 24 haiglas viibinud patsienti, mistõttu alustas terviseamet riiklikku järelevalvet ja soovitas plaanilise ravi alguse edasi lükata. Nüüd on haigla plaanilise raviga juba tasaspisi ja ettevaatlikult taasalustanud.

"Kuna meil on haiglas käigus veel terviseameti järelevalementelus, siis meremeeeste korpuses ja nakkuskliinikus ja nendes hoonetes ei tohi me veel plaanilist teenust osutada. Aga haigla kosseisu kuuluvad ka mitmed tervisekeskused ja seal saame ambulatoorset vastuvõttu ja uuringuid teha," rääkis Lääne-Tallinna Keskhaigla ravijuht ja juhatuse esimees Imbi Moks ERR-ile.

Paljudel erialadel eelistab haigla siiski veel kaugvastuvõttu. Kõigile patsientidele, kes tulevad haigalavile, tehakse COVID-test.

"Selleks on meil spetsiaalne osakond, kus patsient niikaua viibib, kuni saab teada oma COVID-analüüsi tulemuse. On olnud juhuseid, kus COVID-analüüs ei ole veel teada, aga patsiendil on vaja kiireloomulist ravi. Kirurgid on meil pidanud mõned patsiendid sellises olukorras opereerima. Need on küll osutnud pärast negatiivseks," rääkis Moks.

Samas on olnud ka selline juhus, kus patsient tuleb haiglasse negatiivse analüüsiga ja kolmandal päeval annab positiivse COVID-proovi. "Igapäevaselt me kõiki patsiente haiglas ei testi. Testime haiglasse tulles," lisas Moks.

Terviseamet uurib praegu ka haiglasisest viirusepuhangut märtsis-aprillis ja on teinud omapoolsed soovitused.

"Otsuseid praeguseks hetkeks terviseamet veel teinud ei ole ja on juhtinud tähelepanu korrektsele isikukaitsevahendite kasutamisele. See on ülioluline," nentis Moks.

Praegu Lääne-Tallinna keskhaiglas ükski osakond karantiinis ei ole, aga nakkuskliinikus on COVID-haigeid endiselt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: