Kaitseväe juhataja külastas Väinamerel miinijahtija Admiral Cowanit

Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem külastas esmaspäeval Väinamerel mereväe miinijahtijat Admiral Cowanit ja selle meeskonda.

Kaitseväe juhataja viibib koos mereväe ülema kommodoor Jüri Saskaga laeval teisipäevani. Kahe päeva jooksul saab Herem ülevaate miinijahtijate ja miinituukrite tegevusest ning koostööst ja manöövritest liitlaste laevadega, samuti kohtub ta NATO 1. alalise miinitõrjegrupi ülemaga.

Esmaspäeval jälgis kaitseväe juhataja meremiini lõhkamist. Viimase 20 aasta jooksul on Eesti vetest leitud ja kahjutuks tehtud üle 1200 lõhkekeha, milleks on peamiselt osutunud maailmasõdade vältel veestatud meremiinid ning teised vee põhja sattunud lõhkekehad.

Ühest kolmest Eesti kaitseväe väeliigist on mereväe peamine eesmärk kaitsta Eesti territoriaalset terviklikkust ning riiklikke huve merel.

Mereväe peamine tegevusvaldkond on miinitõrje ning mereolukorrateadlikkuse tagamine.

Iga-aastaste demineerimisoperatsioonidega vähendatakse võimalikke ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid riske, muutes mereteed ohutumaks nii tsiviil- kui ka sõjalaevastikule.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: