ERR USA-s: pikk ja soe nädalavahetus tõi USA rannad ja pargid rahvast täis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: EBU/ERR

USA-s on esmaspäeval mälestuspäev, mis paljude ameeriklaste jaoks tähendab ühtlasi ka suve algust. Pikk nädalavahetus ja ilus ilm meelitasidki inimesed randadesse ja parkidesse, kus üksteisega vahemaa hoidmine oli keeruline.

Mälestuspäeval austatakse ja leinatakse USA sõjaväelasi. Tavaliselt külastavad ameeriklased sel ajal surnuaedu, asetavad haudadele lippe ja osalevad mälestusüritustel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänavu on paljud surnuaiad aga koroonaviiruse tõttu suletud ja pärgade asetamist tuleb vaadata hoopis internetist. Seetõttu otsustasid mõned perekonnad näidata tänutunnet päev varem.

"See on kaheksas aasta, kui tuleme siia. Me leiame, et see on oluline asi, mida oma lastele näidata. Meil ei ole ühtegi perekonnaliiget siia maetud. Ma olen uhke, et nad mäletavad seda pikka aega," rääkis Texase elanik Jillian Kniffen.

"See ei ole lihtsalt päev, millal saab randa minna. Me peame austama inimesi, kes olid siin ja kes surid meie riiki kaitstes," sõnas Jilliani poeg.

Pikk nädalavahetus ja ilus ilm meelitasid aga paljud ameeriklased kodudest välja. Rannad ja pargid olid inimestest pungil.

"See oli väga vajalik reis, et nautida ilma pärast karantiinis olekut. Lisaks, sellel nädalavahetusel on lõpuks ilus ilm," rääkis Marylandi elanik Kimberly Via.

"See rand on täis isekaid inimesi, kes ei hooli kellestki teisest. Mitte keegi ei kanna näomaske," ütles California elanik Bill Hallet.

"Ma kindlasti lähen koju tagasi ja teen koroonatesti. Ma tegin ühe just enne seda, kui siia tulime, ja see oli negatiivne. Ma olen esimene järjekorras, kui jõuame teisipäeval tagasi, et teha uus test," ütles Kentucky elanik Nancy Walters.

Samal ajal, kui kõik osariigid leevendavad vaikselt piiranguid, hoiatavad rahvaterviseeksperdid, et see võib tähendada uut viiruspuhangut.

"Me oleme rääkinud sümptomiteta levikust ja see tähendab, et inimesed levitavad viirust endale teadmata," selgitas Valge Maja koroonaviiruse töögrupi liige Deborah Birx.

President Donald Trump veetis nädalavahetuse Virginia osariigis golfi mängides, kuid oli esmaspäeval tagasi pealinnas Washingtonis, et osaleda mälestusüritusel Arlingtoni surnuaias.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: