Bolt kaasab erainvestorilt 100 miljonit eurot

{{1590470460000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Taksoteenuse vahendaja Bolt teatas 100 miljoni euro suuruse investeeringu kaasamisest, et jätkata teenuste laiendamist Euroopas ja Aafrikas, alates reisijateveost kuni toidu kojutoomise ja elektritõukerataste rendini. Investoriks on Briti päritolu Naya Capital Management.

Investeering tõstab Bolti väärtuse ühelt miljardilt 1,7 miljardile eurole, mis teeb sellest Eesti kõige kallima ettevõte.

Naya Capital Managementil oli varem firmas paariprotsendine osalus. Ka pärast 100 miljoni investeerimist jääb firma osalus Boltis alla kümne protsendi.

40 protsenti kuulub jätkuvalt firma asutajatele Markus ja Martin Villigule ning Oliver Leisalule. Lisaks on Boltil investoreid Ameerikast, Saksamaalt ja Hiinast.

Markus Villigu sõnul oleks enne koroonakriisi saanud investeeringu parematel tingimustel kui nüüd.

"Me alustasime raha kaasamist investoritelt selle aasta jaanuaris. Enne kriisi olid meil laual ka paremad tingimused, aga mõistagi kriis mõjutas ülemaailmset investeerimiskliimat ja mõjutas meie tulemusi kõvasti. Meie käive kukkus väga suures mahus ning selle võrra olid tingimused mõnevõrra kehvemad kui oleks muidu olnud," rääkis Villig "Aktuaalsele kaamerale".

Koos viimase rahastusringiga on Bolt kaasanud kapitali enam kui 300 miljoni euro ulatuses.

Bolt osutab transporditeenust enam kui 150 linnas Euroopas ja Aafrikas. Viimaste kuude jooksul on Bolt kiirendanud Bolt Foodi turuletoomist ning pakub teenust nüüd 12 riigis. Lisaks on Bolt käivitanud Business Delivery, mis pakub ettevõtetele kiiret pakiveo teenust.

"Kriis on meie liikumisharjumusi küll ajutiselt muutnud, aga pikaajalised trendid on jäänud samaks. Maailm liigub keskkonnasäästlikuma transpordi suunas ja isikliku auto omamise populaarsus kahaneb. Seda vaadet jagavad ka meie investorid, kes mõistavad, et Silicon Valley stiilis rahakulutamisel ei ole perspektiivi. Olen üha rohkem veendunud, et efektiivsus ja võime kohaneda annavad Boltile meie tegevusvaldkonnas suure eelise," märkis Markus Villig.

Bolt soovis koroonakriisi puhkedes likviidsuslaenu saada ka Eesti valitsuselt.

Naya Capital Management on Bolti teatel Londonis asuv globaalne investeeringute haldur. Masroor Siddiqui poolt 2012. aastal asutatud Nayal on 17 töötajat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: