Ööpäevaga lisandus 10 positiivset koroonatesti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1590479100000 | amCalendar}}
Koroonaviirus
Koroonaviirus Autor/allikas: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1500 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 10 ehk 0,7 protsenti osutusid positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel said positiivse koroonatesti tulemuse viie maakonna elanikud. Kuuel juhul oli tegemist Harjumaa elanikuga, neist kahe elukohaks on rahvastikuregistri andmetel Tallinn. Pärnumaal, Läänemaal, Raplamaal ja Jõgevamaal tuvastati kõigis üks uus SARS-CoV-2 viirusekandja. 

Terviseameti pressiesindaja Simmo Saar rääkis, et teisipäevaste testide puhul olid kaks juhtu ilmselt seotud reisimisega (Soome ja Rootsi), ühel juhul saadi viirus tõenäoliselt nakatunud kolleegilt ning ühe juhtumi puhul pole nakkusallikas veel teada. Samuti haigestus üks haigla hooldustöötaja, ülejäänud juhtudel saadi viirus pereliikmelt.

26. mai hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 36 inimest, neist üks on juhitaval hingamisel. Ööpäeva jooksul läks haiglast koju neli inimest, uusi haigusjuhtumeid avati üks. Tänaseks on haiglast koju saadetud 322 inimest ning lõpetatud 333 haigusjuhtumit. 

Tänase seisuga on tervenenud 1552 inimest. Neist 1009 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (65 protsenti), 543 inimese puhul (35 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud, kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 65 inimese elu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: