Baltika palub Kredexil jätta jõusse positiivne laenuotsus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1590646860000 | amCalendar}}
Baltika Grupi juht Flavio Perini.
Baltika Grupi juht Flavio Perini. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Baltika sai aprilli lõpus Kredexilt positiivse otsuse nelja miljoni euro laenamiseks. Ettevõtteni on jõudnud info, et Kredexi nõukogu ei pea ettevõtet aga laenu tingimustele vastavaks. Ettevõte palub pöördumises ministri ja Kredexi nõukogu esimehele poole laenuotsuse jõusse jätmist, vastasel juhul ohustab ettevõtet pankrot.

Baltika saatis väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemile ning Kredexi nõukogu esimehele ja majandusministeeriumi kantslerile Ando Leppimanile pöördumise, milles palub jätta jõusse Kredexi otsuse eraldada ettevõttele neli miljonit eurot laenu.

"Peame kahetsusväärseks, kui Kredex taganeb 30. aprillil saadetud kirjalikust lubadusest, millega on tekitatud pika ajaloo ja arvukate töökohtadega Eesti ettevõttes õigustatud ootus. Kredex teavitas hiljem Baltikat, et laenu väljastamist arutab ka sihtasutuse nõukogu," ütles Baltika juht Flavio Perini.

Perini sõnul tõstetas Baltikale teadolevalt Kredexi nõukogu küsimuse, kas Baltika vastab laenu tingimustele. 

"Kinnitame, et Baltika vastab Kredexi 30. aprillil otsustatud erakorralise laenu taotlemise tingimustele, sealhulgas auditeeritud omakapitali nõudele 2019. aasta seisuga. Baltikal on vaja täiendavaid rahalisi vahendeid tulenevalt COVID-19 puhanguga seotud eriolukorraga kaasnenud järsust käibelangusest," märkis Perini.

Baltika juht lisas, et kui Kredexi nõukogu muudab Kredexi krediidikomisjoni otsust, siis võib sellega kaasneda Baltika pankrot. 

"Ka Baltika enamusaktsionär KJK Fund on kinnitanud valmisolekut anda Baltikale täiendavalt laenu kuni neli miljonit eurot, kuid selle eelduseks on olnud Kredexi lubadus anda lisafinantseeringut neli miljonit eurot," sõnas Perini.

Perini märkis, et Baltika Grupp annab Eestis tööd 263 inimesele ning grupiüleselt 495 inimesele ning Baltikale laenu andmine võimaldab töökohtade säilimise. "Ettevõtte pankroti korral tuleks Eesti riigil maksta 263-le töötajale ühe kuu töötasu kogusummas 270 000 eurot ja töötuskindlustushüvitist ühe aasta jooksul kogusummas 1,2 miljonit eurot," lisas Baltika juht, kelle sõnul maksab Baltika aastas 1,2 miljonit eurot riiklikke tööjõumakse.

Kredexi teatel lähtutakse laenutaotluse menetlemisel ametlikest andmetest. Baltika ei ole Kredexi teatel esitanud äriregistrile möödunud aasta eest kinnitatud majandusaasta aruannet, mistõttu käsitleb Kredex Baltika kui börsiettevõtte puhul ametlike andmetena Tallinna börsi kodulehel olevaid aruandeid.

Börsile esitatud möödunud aasta neljanda kvartali ja 12 kuu konsolideeritud vahearuande alusel kvalifitseerub Baltika aasta lõpu seisuga raskustes olevaks ettevõtteks, milliseid Euroopa Komisjoni poolt kehtestatud riigiabi reeglite kohaselt KredEx rahastada ega käendada ei tohi.

Baltika märkis Kredexi teatel börsile esitatud aruandes, et neljanda kvartali lõpu seisuga ei vastanud ettevõtte omakapital äriseaduse nõuetele ning grupi juhtkond tegeleb omakapitali seadusega vastavusse viimisega.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: