Pärnumaal Maima külas põleb 80 hektarit turbaraba ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1590935400000 | amCalendar}}
Foto: Päästeamet

Pühapäeva pärastlõunal süttis Pärnumaal Põhja-Pärnumaa vallas Maima külas Lavassaare turbaraba. Põlenguala suuruseks on mõõdetud umbes 80 hektarit.

Häirekeskus sai teate tulekahjust Maima külas kell 15.32.

Esialgse info kohaselt oli süttinud turbaväli ja turbatootmisettevõtte töötajad püüdsid ise põlengut kustutada. Päästjad reageerisid tulekahjule suurte jõududega.

Siiani on mõõdetud põlenguala suuruseks umbes 80 hektarit, ent suure tuule tõttu levib tuli kiiresti edasi ning põlenguala suurus ei ole lõplik. Hetkel on tuli levinud Lavassaare järveni.

Tulekustutustööd on väga keerulised pehme pinnase tõttu ning ligipääsetavus põlengukolletele on raskendatud. Põleng on intensiivne ning tulejoonele lõpliku piiri saamine võib võtta aega pikalt, sest ala on suur ja ligipääs keeruline.

Sündmuskohal on 18 erinevat tehnikaühikut üle Pärnumaa, lisaks päästeautodele on kaasatud UTV-d, ATV-d, PPA helikopter ning droon, millega põlenguala suurust kindlaks tehakse.

Põlengu piirkonnas inimestele otsest ohtu pole, kuid tuule tõttu levib suits Ahaste suunal, mistõttu palub päästeamet inimestel hoida aknad ja uksed selles piirkonnas suletuna ning püsida siseruumides.

Põleng Maima rabas. Autor/allikas: Päästeamet

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: