Haapsalu seikluspark kasvas välja hobist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haapsallu, Paralema ranna lähedale männimetsa rajati seikluspark. Pargi rajajal tuli idee seetõttu, et ta on koos oma lastega juba aastaid seiklusparke külastanud.

Haapsalu seikluspark sai sellel nädalal kasutusloa ja nüüd on see valmis rahvast vastu võtma. Pargi rajanud perekond Kloostri huvi seiklusparkide vastu sündis lastega neid külastades ja see peletas ka perepea kõrgusekartuse.

"Esimene kord ikka nii, et laps natuke pelgab, siis ma olin sunnitud kaasa minema ja nii ma aastate jooksul käisin. Laps kasvab ja saab jälle kõrgematele radadele minna, ikka pead temaga kaasas käima ja natukene julgustama, natukene aitama kuskilt siit-sealt. Ütleme, tõele au andes, eks ma alguses ise ka natukene pelgasin, mida kõrgemale asjad läksid. Siis ikka vahepeal tunned, et kerge kõhedus tuleb sisse. Mõne aastaga on nii ära harjunud, et täna siin 15 meetri kõrgusel olla on täiesti okei," ütleb Haapsalu seikluspargi üks rajajaid Olavi Klooster.

Külastajatele on abiks instruktorid. Turvavarustust kasutades saab Paralepas ronida ning maa ja taeva vahel liuelda. Lisaks kolmele erineva raskusega rajale on ka päris pisikestele mõeldud lastepark.

"Kõige toredam on võib-olla see, et laps saab ronida. Elame küll metsas, aga seda ronimisruumi on vähe. Siin ta saab ennast välja elada. Väga ägedad atraktsioonid on tehtud," kiidavad seikluspargi uudistajad Margus ja Kaisa.

Olavi Klooster ütleb, et kuna kasutatakse turvavarustust, siis ei sega väike vihm ega tuul tegevust. Park on suletud ainult äikeseohu korral.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: