Kristlik maailm tähistab nelipühi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kristlased tähistavad pühapäeval nelipühi, mis tähendab kristliku kiriku sünnipäeva. Need on liikuvad pühad, mis toimuvad kümme päeva pärast taevaminemispüha. Nelipühad on tuntud ka kui suvistepühad.

Selleks, et pidada kinni 2+2 reeglist, hajutab Peeter Pauli katedraal kirikusse tulnud rahva kahe kiriku vahel. Peeter Pauli katedraali missale pääsesid need katoliiklased, kes jõudsid kohale piisavalt vara.

"Kuna on tegemist suurpühaga ja kirikus käimise kohustusliku pühaga, lisaks jagatakse ka kinnitamise sakramenti, mis on üks kiriku seitsmest sakramendist, siis on rahvast tõesti päris palju tulnud," kommenteeris Eesti katoliku kiriku pressiesindaja Marge-Marie Paas.

Katedraalis oli märgistatud, kuhu tohib istuda ja kuhu tuleb jätta ruumi. Kokku mahtus missale umbes 70 inimest. Ja siis näitas silt, et ülejäänutel tuleb minna Püha Katariina kirikusse, kus missa algas veerand tundi hiljem.

Need, kes kirikusse minna ei saanud, said jälgida missa ülekannet veebist.

Alates juunist Püha Katariina kirikus missat ei toimu. Paas ütleb, et odavam on korraldada mitu missat kirikule kuuluvas katedraalis. See aga tähendab, et missale tuleb katoliiklastel hakata end aegsasti kirja panema.

"Kindlasti see on ka kirikule esmane kogemus, et igal pühapäeval missale registreerida. Aga eks me õpime ja anname endast parima. Midagi pole teha, me peame ikkagi tagama eelkõige inimeste turvalisuse ja tervise," ütles Paas.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: