Otse kell 13.15: riigieelarve kontrolli komisjoni ees Kiik, Siem ja Aller

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab esmaspäeval avalikul istungil ministritega eriolukorrast väljumist, majanduse ja riigirahanduse olukorda ning kriisimeetmete rakendamist. Kell 13.15 algavale istungile on kutsutud sotsiaalminister Tanel Kiik, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem, maaeluminister Arvo Aller. Istungit saab jälgida ERR.ee-s.

Lisaks osalevad istungil rahandusministeeriumi ning riigikontrolli esindajad.

Komisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul ei ole täitunud ootused, et riigi tugi majandusele on kiire, ajutine ja täpne.

"Oleme juhtinud tähelepanu, et laenugarantiid kui kõige mahukam kriisimeede ei ole toonud majandusse lubatud lisaraha, sest tingimused ei vasta majanduse riskidele," ütles komisjoni esimees. "Nüüd on sarnaste seisukohtadega pöördunud valitsuse poole Eesti Pank ja ettevõtlusorganisatsioonid."

Ligi sõnul valitsus on suhteliselt rohkem soosinud otsest laenamist, kuid selleks pädevuse loomine riigile ei tundu realistlik. Samas hakkab otsa saama palgatoetuste aeg ja nende tingimusi tuleb hakata piirama. "Tänasel istungil loodame kuulda valitsuse kavadest sellest olukorrast välja tulekuks," lausus Ligi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: