Alanud nädal toob nii päikest kui vihma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Juhan Hepner/ERR

Ööl vastu teisipäeva areneb Soome kohal uus kõrgrõhkkond ning muudab ilma Eestis kuivemaks ja selgemaks. Kagus pöörlev madalrõhuala annab päeval vaid tuulel hoogu. Õhutemperatuur tõuseb valdavalt üle 15 kraadi, kirdetuulele avatud rannal on mitu kraadi jahedam.

Öö vastu teisipäeva on selge või vähese pilvisusega ja sajuta. Puhub valdavalt ida- ja kirdetuul 3 kuni 7, Ida-Eestis puhanguti 12 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 2 ja 7 vahel, maapinna lähedal langeb kohati -1 kraadini. Lääne-Eesti saartel on sooja 8 kuni 12 kraadi.

Hommikul on pilvi vähe ja ilm sajuta. Puhub mõõdukas kirde- ja idatuul. Õhutemperatuur tõuseb 7 kuni 13 kraadini.

Teisipäev on vähese pilvisusega ja sajuta. Puhub valdavalt kirde- ja idatuul 4 kuni 8, puhanguti kuni 13 meetrit sekundis. Sooja on 14 kuni 19, meretuulega rannikul 12 kraadi.

Õhtu on selge või vähese pilvisusega ja sajuta. Puhub kirde- ja idatuul püsib puhanguline. Sooja on 11 kuni 16 kraadi.

Kolmapäeval hakkab vähehaaval pilvi kogunema, olulist sadu veel ei jõua. Neljapäeval saabub kaguvoolus vihmahooge, mida saadab ka äike. Intensiivsem on sadu Ida-Eestis.

Reede öösel lahkub tihedam sadu põhja suunas ning päeval on sajuhooge hajusalt, õhtul läheneb merelt saartele uus sajuala. Laupäeva öösel ja hommikul liigub sadu saartelt üle mandri ida-kirde suunas, pärastlõunal on sajuhooge kohati. Õhumass soojeneb järk-järgult ning öökülmaoht väheneb.

Öine õhutemperatuur jääb vahemikku 5 kuni 13 kraadi, päevasel ajal on sooja 12 kraadist rannikul 19 kraadini sisemaal, nädala lõpu poole peaks õhk soojenema ka üle 20 kraadi.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: