Monika Haukanõmm liitus Keskerakonnaga

Monika Haukanõmm
Monika Haukanõmm Autor/allikas: Keskerakond

Varem IRL-i ja Vabaerakonda kuulunud ning viimastel riigikogu valimistel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas parteituna kandideerinud Monika Haukanõmm liitus Keskerakonnaga.

Haukanõmm teatas Keskerakonna sotsiaalmeedia kontol, et tunnetab vajadust panustada sotsiaalhoolekandesse ja tervishoidu, sest valdkond vajab mõningaid muutusi ning nende elluviimiseks peab ise aktiivselt kaasa lööma.

"Eestis on vaja julgeid otsuseid, et hooldekoduteenus oleks inimlikult soe ja hooliv, samas kaasaegne ja inimestele taskukohase hinnaga, mis aitab inimestel väärikalt vananeda. Samuti olen valmis pingutama, et omastehooldus oleks laiapõhjalisem ning tugisüsteem puuetega inimestele tõhusam," ütles Haukanõmm.

Haukanõmm on lubanud Keskerakonna ridades kandideerida nii 2021. aasta kohalike omavalitsuste ja 2023. aasta riigikogu valimistel.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas kommenteeris Haukanõmme Keskerakonnaga liitumist, et Haukanõmm on ennast tõestanud nii tervise- ja sotsiaalvaldkonnas kui ka laiemalt poliitikas panustades.

"Tal on tahet, oskusi ja teadmisi, kuidas Eesti sotsiaalpoliitikat senisest inimkesksemaks kujundada. Keskerakond on alati toetanud solidaarse ja õiglase riigi ehitamist ning tähtsustanud seejuures tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna arengut. Olen kindel, et Monika Haukanõmme ühinemine meiega aitab neid olulisi valdkondi nii kohalikul kui riigi tasandil tugevdada," sõnas Ratas.

Monika Haukanõmm kuulus 2009-2014 Isamaa ja Res Publica Liitu. 2014. aastal liitus ta Vabaerakonnaga, mille liige oli 9. novembrini 2018. Vabaerakonan ridades kandideeris ta 2015. aasta riigikogu valimistel ja osutus 450 häälega kompensatsioonimandaadiga valituks.

Viimastel riigikogu valimistel kandideeris ta juba Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ridades Tallinnas Lasnamäe, Kesklinna ja Pirita linnaosas. Haukanõmm sai 456 häält ja parlamenti valituks ei osutunud.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: