WHO taasalustab kliinilisi katseid hüdroksüklorokviiniga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hüdroksüklorokviin. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas kolmapäeval, et taasalustab kliinilisi katseid hüdroksüklorokviiniga, et leida ravi uue koroonaviiruse vastu.

WHO teatas 25. mail, et peatab katsed ja vaatab uuesti üle selle ravimi ohutuse. Nüüd jõuti järeldusele, et pole mingit põhjust muuta viisi, kuidas katseid läbi viiakse.

Katsetes osaleb üle 3500 inimese 35 riigis.

Hüdroksüklorokviini kasutati aastakümneid malaaria raviks ning praegu testitakse seda kogu maailmas koos teise malaaria ravimi, klorokviiniga.

Mõlemal ravimil võivad olla kõrvalmõjud, eriti suurte annuste puhul või kasutamisel koos teiste ravimitega ning nende kasutamine viiruse raviks on endiselt eksperimentaalne, sest kliinilised uuringud pole seni piisavalt põhjalikud.

Hüdroksüklorokviin on näidanud esialgseid häid COVID-19 vastaseid tulemusi väiksemahulistes Prantsusmaal ja Hiinas läbi viidud uuringutes, vähendades viirusetaset tugevate sümptomite all kannatavate haigete puhul.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: