Soome sotsid edestavad Põlissoomlasi viie protsendipunktiga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Soome erakondade toetus. Autor/allikas: YLE

Sotsiaaldemokraatlik Partei (SDP) on kindlustanud oma positsiooni Soome populaarseima erakonnana, ilmnes neljapäeval avaldatud ringhäälingu Yle arvamusuuringust.

Peaministri partei toetus on kasvanud eelmise kuuga võrreldes 1,1 protsendipunkti võrra ja on nüüd 23,2 protsenti.

Sotsiaaldemokraadid edestavad rahvuskonservatiivseid Põlissoomlasi juba 5,1 protsendipunktiga. Olukord on muutunud tõepoolest kiiresti, sest veel jaanuaris oli Põlissoomlaste edu SDP ees 9,4 protsendipunkti ja veel märtsiski 5,8 protsendipunkti.

Põlissoomlaste kevadine hoogne langus on siiski peatunud. Erakonna toetus on pisut isegi tõusnud ning on kerkinud mööda teisest opositsiooniparteist Koonderakonnast (Kokoomus), kelle toetusnumbrid langesid 17,5 protsendile.

Keskerakonna toetus kukkus lausa 1,5 protsendipunkti 10,7 protsendile. Roheliste oma kasvas 0,5 protsendipunkti ning see tõusis 11,9 toetusprotsendiga oma valitsuspartnerist Keskerakonnast mööda.

Koroonakevad on peegeldunud eelkõige SDP ja Põlissoomlaste toetusnumbrites. Eriolukorras on valitsuspartei toetus paljude teiste Euroopa maade kombel hoogsalt tõusnud, samas kui opositsioonilised Põlissoomlased on oma populaarsust kaotamas. Teiste erakondade toetuses ei ole nii suuri muudatusi näha.

Väikeparteisid toetab suures plaanis sama palju valijaid – Vasakliitu 7,8 protsenti, Rootsi Rahvaparteid 3,9, kristlikke demokraate 3,5 ja Liikumist nüüd 2,3 protsenti.

Küsitluse viis 11. maist kuni 2. juunini 2400 inimese seas läbi uuringufirma Taloustutkimus, selle veamarginaal on kaks protsendipunkti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: