Marjakasvatus ei erine ümbrikupalga ulatuse poolest muust põllumajandusest

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Müüja ja ostja Keskturul Autor/allikas: Priit Mürk

Maksuameti andmetel on kõige rohkem ümbrikupalga eest töötajaid valdkondades, kus ka tööjõupuudus kõige suurem on, näiteks majutus-, toitlustus- ja põllumajandusvaldkonnas. Marjapõldudel töötab kohati kolmandik töötajatest mustalt.

Samas ei saa seda üht põllumajandusvaldkonda esile tõsta, ütles ERR-ile maksu- ja tolliameti maksuauditi osakonna juht Oscar Õun.

"Kontrollkäigud on näidanud, et põldudel võib kuni kolmandik mustalt töötada, samas valdavalt nii hullu pilti ei kohta," selgitas Õun. Marjakasvatus ei erine tema sõnul muust põllumajandusest.

Kõige rohkem on ümbrikupalka suure tööjõupuuduse ja lihtsama töö iseloomuga valdkondades, näiteks majutus- ja toitlustus- ning põllumajandussektoris. Jätkuvalt on murelaps ka ehitusvaldkond.

Mida kvalifitseeritum tööjõud olema peab, seda vähem ümbrikupalga maksmist esineb.

"Tippspetsialist pole valmis kehvade tingimustega tööle asuma," ütles Õun.

Ümbrikupalgad on jätkuvalt suurim maksuprobleem Eestis. Ümbrikupalgaga kaasnevatest riskidest töötajale suurim on oht teenitud palgast üldse ilma jääda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: