Uute töötute lisandumine on aeglustunud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Töötukassa Pärnu büroo. Autor/allikas: ERR

Töötukassas on töötuna arvel üle 50 900 inimese, eriolukorra algusega võrreldes on uute töötute lisandumine aeglustunud.

"Hetkeseisuga on töötuna arvel 50 918 inimest. Tavapäraselt kuu alguses töötuks registreerimine kasvab, seda näeme ka juuni alguse näitajate pealt," rääkis töötukassa analüüsiosakonna juhataja Margit Paulus ERR-ile.

Selle nädalaga on juuni algusega arvele tulnud üle 2000 uue töötu. Võrdluseks jäi mai viimasel nädalal uute töötute arv 1400 ringi, lisas Paulus. Ta märkis, et statistikasse võib tuua veel muudatusi, sest kandeid tehakse registrisse ka tagantjärgi.

Kui võrrelda eelnevate kuudega, siis võib arvata, et uute töötute lisandumine siin juuni alguses jääb maiga sarnasele tasemele, aprillis oli töötute registreerimine veel aktiivsem, kuu esimesel nädalal lisandus ligikaudu 4000 inimest. Võrreldes eriolukorra algusega on registreerimisaktiivsus Pauluse sõnul langenud.

Töötasumeetmed saavad juulis läbi ja siis on näha, kas ettevõtetel tekib täiendav koondamisvajadus.  "Tavaliselt oleme näinud, et sügiseti, kui hooajatööd lõppevad, siis oktoobris hakkab ka töötute arv kasvama, aga need on hooajalised muutused," lisas ta.

Juuni alguses hakkas töötukassa hüvitama maikuu palkasid. "Tavaliselt on näidanud, et kuu algused, kus avaldusi saab hakata esitama on kõige aktiivsemad ajad avalduste esitamisel. Sellel nädalal on töötasuhüvitise avalduse esitanud üle 6000 asutuse ja taotlenud seda ligi 68 000 töötaja eest. Nende avalduste läbivaatamine hetkel käib, tänase seisuga on makstud hüvitist juba 148 miljoni euro eest kokku terve perioodi peale."

Eriolukorra algusest on töötasu hüvitist saanud 132 000 töötajat ja ligi 17 000 asutust, mille kogukulu koos maksukuluga ulatub 200 miljonini.

Kollektiivkoondamistest on nädala jooksul teatanud seitse asutust, kokku puudutab see 422 töötajat. Pauluse sõnul puudutab see suures osas Tallinkit, koondamisest on teatanud ka mõned töötleva tööstuse ettevõtted, kus koondatakse 20-40 inimest ettevõtte kohta ja üks ehitusvaldkonna ettevõte.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: