Kehv ilm ja taimekasv lükkas rohusööda varumise alguse tavapärasest hilisemaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jahe kevad ja kehv taimekasv on lükanud rohusöötade varumise alguse tavapärasest pisut hilisemale ajale. Paljud põllumehed jõudsid silotegu alustada nädala algul, vahetult enne vihmaseid päevi, kuid on ka neid, kes alles ootavad ilusat ilma, et saaks põllule minna.

Kolu lähistel Takkasaare talu pidav Arvo Kuutok pole silokombainiga veel põllule saanud, kuigi loomade ninaesise pärast ta veel samuti väga ei muretse. Eelmisel suvel sai rohusööta varutud sedavõrd, et tema 200-pealine kari saaks sügiseni söönuks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Päris tavapärane ta ei ole, sest kevad oli ikka suhteliselt jahe ja rohukasv on ikka kesine. Aga väga kurta ei või, päris ilma ei jää. Nüüd on juba rohi enam-vähem selline, et võiks varuda, aga nüüd ootame siis peaaktsionäri otsust, millal ta laseb teha. /.../ Ehk millal kuivemaks läheb. Kui praegu niita, rohi ei närbu. Vett ei ole mõtet ju kokku vedada," rääkis Kuutok.

Sargvere põllumajandusühistu juht ja omanik Toomas Uusmaa ütles aga, et silo tarvis niideti esimene hein maha nädal tagasi, päev hiljem jõudis närbutatud rohi juba siloaku.

Kolm päeva järest lasi ilm kenasti tööd teha ja siis tuli paaripäevane vihmapaus.

"Ega ta päris keskmist välja ei anna. Sooje öid on alles nädal aega olnud, see on oma jälje jätnud. Aga varasemad ja pikaajalisemad rohumaad, neil ikkagi taim juba õitseb, peab väga kiirustama, et need ära korajata," rääkis Uusmaa.

Ka tema sõnul ei ole veel vaja muretseda, et varu väikeseks jääks. "Ma arvan, et praegu veel ei ole vaja ohtu tunda. Lühiajalised rohumaad, kus lutsern, ristik ja timut kasvavad, on praegu korralikud. Ja niiskust tuli ka, soojakraade on ka nüüd rohkem. Ma usun küll, et kartuseks pole põhjust, et seda kogust kätte ei saa," kinnitas ta.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: