Taastus reisirongiliiklus Lelle ja Viljandi vahel

Raudteeremont Türi-Lelle raudteelõigul
Raudteeremont Türi-Lelle raudteelõigul Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Lelle-Türi raudteelõigu kapitaalremont on lõppenud ja alates esmaspäeva hommikust taastus reisirongiliiklus Lelle ja Viljandi vahel.

Tööd algasid 27. aprillil vana raudtee eemaldamisega Lellest Türi suunal. Samal ajal alustati ka uute rööbaste ja liiprite paigaldamist.

Raudteelõigu kapitaalremondi kogumaksumus on 12,5 miljonit eurot ja seda finantseerib Edelaraudtee laenuvahenditega. Projekti peatöövõtja on osaühing GoTrack.

Remondi ajal sõidutati rongireisijaid asendusbussidega.

Elroni müügi- ja turundusjuht Ronnie Kongo ütles, et Elron taastas alates esmaspäevast rongide väljumissageduse koroonakriisile eelnenud mahus.

"Ka sõitjate arv tasapisi tõuseb ja seetõttu oleme otsustanud, et sõiduplaan saab olema samasuguse sagedusega nagu ta oli enne remonttöid ja enne koroonakriisi," ütles Kongo.

"Arvestada lihtsalt tuleb, et remonttööd kestavad edasi, rongid saavad sõita, aga on mõningad kiiruspiirangud ja seetõttu sõiduplaan on natukene erinev sellest, mis ta oli siin näiteks veebruarikuus."

Remonditud lõigul on lubatud rongide sõidukiirust tõsta aasta lõpus. Ekspressrongi sõit Tallinnast Viljandisse võib kesta sel juhul vähem kui tund ja 55 minutit.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: