Eesti suurim sireliaed puhkes õide

Raplamaal Nõmme külas elav 84-aastane sirelikasvataja Aavo Mägi on aretanud nii palju sirelisorte, et neile nime panekuks on tulnud appi võtta perekonnaliikmete, sugulaste ja presidentide nimed. Mägi sireliaias kasvab teiste hulgas ka tema enda aretatud sirel, kelle nimi on Kersti Kaljulaid.

Armastus sirelite vastu tekkis Aavo Mägil möödunud sajandi kuuekümnendate lõpul, kui ta töötas Tallinna botaanikaaias, mille kogu täiendati sirelitega.

"Põhiliselt olid nad Vene sordiaretaja Kolesnikovi aretised. Aga oli ka Lääne-Euroopa sorte. Võtsin sealt pookoksi, kasvatasin ise alused ja soetasin oma maatallu siis ka sireliaia," rääkis ta.

Mägi eriline huvi on tagasipöördunud kroonlehtedega sirelid, keda ta hüüab hellitavalt kräsupeadeks. Tänaseks on Aavo Mägi sirelihuvi paisunud aga nii suureks, et arvatavasti on just temal Eesti üks suuremaid sireliaedu.

"Enda aretatuid on mul umbes 200, aga muid on siin paarkümmend," ütles Mägi.

Tõe huvides olgu siiski lisatud, et ühelgi Aavo Mägi aretatud sirelil ametlikku sorditunnistust pole. Mees ütleb, et tal pole olnud nii palju aega, et bürokraatiaga tegeleda.

Kõigil Mägi seemikutel on nimi, enamasti pandud mõne perekonnaliikme või sugulase järgi.

 

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: