Otse kell 10: eelarvepoliitika arutelu riigikogus

Riigikogus toimub teisipäeval algusega kell 10 olulise tähtsusega riikliku küsimusena arutelu Eesti eelarvepoliitika üle. Otseülekannet istungist saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee ja telekanalis ETV2.

Arutelu algatas riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon. Ettekannetega esinevad komisjoni esimees Jürgen Ligi (Reformierakond), Eesti Panga president Madis Müller, eelarvenõukogu esimees Raul Eamets ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

Ettekannetele järgnevad küsimused sõnavõtjatele ja fraktsioonide sõnavõtud.

Jürgen Ligi sõnul on riigikogus toimuva arutelu ajend riigirahanduse halb seis koroonakriisi ajaks ning riigikontrolli audit 2018. aasta kohta. Komisjoni esimees keskendub oma ettekandes pikemale vaatele. Samuti on tema sõnul põhjust arutada kriisimeetmete häid külgi ja nõrkusi.

"Eelarvepoliitika on olnud Eesti rahvuslik uhkus, kuid viimasel neljal aastal enam mitte," ütles Ligi. "Riik on vaatamata positiivsele majandustsüklile elanud minevikus loodud tugevusvaru arvel, majanduse kasvupotentsiaali kahjustanud ning ekspertide soovitusi eiranud."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: