Tallinna-Pärnu maanteel avati liiklusele Kernu uus lõik

Vastvalminud Kernu teelõik
Vastvalminud Kernu teelõik Autor/allikas: Saue vald

Esmaspäeval avati Tallinna-Pärnu maanteel liiklusele Kohatu-Kernu lõigu mõlemad suunad. Kernu ümbersõidu projekt tervikuna peaks valmima aasta lõpuks.

Projekti valmides suunatakse Tallinna-Pärnu-Ikla maantee olemasolevalt teelt liiklus uuele trassile, tagades nii sujuvam, ohutum ja kiirem sõit Pärnu suunas, teatas Saue vald.

Ehitustööd toimuvad Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel 36,8.–42. kilomeetril. Projekti eesmärk on liiklusohutuse taseme parandamine nii läbiva kui ka kohaliku liikluse jaoks.

Olemasolev põhimaantee ehitatakse ligi kilomeetri ulatuses ümber 2+1 maanteeks. Samuti tuleb uus teetrass 5 kilomeetri ulatuses 2+1 maantee.

Ehitatakse välja kaks suuremat liiklussõlme Kernu tankla läheduses ja Riisipere teel Haibas. Samuti ehitatakse kaks sõiduteeviadukti kogupikkusega vastavalt 50 ja 51 meetrit.

Välja ehitatakse ka uued sadevee-, drenaaži- ja veetorustikud, rajatakse tänavavalgustus ning elektri- ja sideliinid.

Tööde tellija on maanteeamet, ehitab Nordecon AS. Objekti on projekteerinud Roadplan OÜ ja Skepast&Puhkim OÜ ning omanikujärelvalvet teostab Sweco EST OÜ.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: