Viimase ööpäevaga lisandus seitse positiivset koroonaproovi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 121 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,6 protsenti ehk seitsme inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus viis positiivset testitulemust Harjumaale (neist kaks Tallinna), üks Ida-Virumaale ja üks Tartumaale.

9. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 14 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Tänaseks on haiglast koju saadetud 352 inimest, lõpetatud 365 COVID-19 haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1 684 inimest. Neist 1 303 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (77,4 protsenti), 381 inimese puhul (22,6 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 91 tuhat esmast testi, nendest 1 947 ehk 2,1 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata siit.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: