Kalevi jalaväepataljon kolis Paldiskist Jõhvi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

Kaitseväe jalaväeüksuste koostöö tõhustamiseks kolis 1. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kalevi jalaväepataljon Paldiski sõjaväelinnakust Jõhvi. Paldiski linnakus hakkab tegutsema kaitseväe toetuse väejuhatus.

Kalevi jalaväepataljon alustas kaitseväelaste väljaõpet Jõhvi sõjaväelinnakus juba selle aasta algusest. Ametlikult paikneti ümber aga pärast seda, kui maikuus olid Paldiskis reservi saadetud Kalevi pataljoni eelmisel aastal ajateenistust alustanud kutsealused.

Jaanuarikuus alanud väljaõpe andis kinnitust, et Paldiskiga võrreldes on Jõhvi üheks plussiks see, et väliõppealad asuvad Ida-Virumaal kaitseväe linnakule lähemal, ütles Kalevi jalaväepataljoni ülem major Ain Tiidrus. "Jaanuarikutse saanu kindlasti elas kohe end sisse oma uues kasarmus, mis on väga positiivne, ja teine asi on see, et head ja avarad lähiväljaõppealad tagavad tõhusa ja kiirema väljaõppe," sõnas major Tiidrus.

Üks 1. jalaväebrigaadi jaanuarikuu 150 kutsealustest Sten Vainos jätkab ajateenistust juulikuus kaitseväkke tulevate noorsõdurite väljaõpetamisega Tapal. Õppur Vainos nentis, et Jõhvis on küll tore, kuid tema ootab keskkonnavahetust, mille üheks põhjuseks on see, et kodune Viljandi on Tapale lähemal.

"Ootan Tapale minekut väga. Uus kogemus loomulikult ja siin Jõhvis on oldud ka juba ning saab midagi uut proovida. Ja juba ka kauguse vahe, et kui Jõhvi on kodust umbes 168 kilomeetrit, siis kui saaks Tapale, on sealt juba lühem maa ja saab kiiremini vanemaid näha ja perekonda," rääkis sõdur.

1. jalaväebrigaadi väeüksustest paiknesid seni Jõhvi sõjaväelinnakus Viru jalaväepataljon, tankitõrjekompanii ja tagalapataljon. Kalevi pataljoni lisandumine annab võimaluse omavaheliseks paremaks koostööks ja kulude kokkuhoiuks, sõnas Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga.

"See, et Kalevi pataljon siia tuli, mul on selle üle ainult hea meel. Sellega kaasneb kvaliteedihüpe, mis me saame tänu sellele, et me teeme koos. Ma näen, et see tulem on see, et üks pluss üks annab kindlasti kolm kokku, kui mitte isegi neli," kinnitas kolonelleitnant Luga.

Kalevi jalaväepataljoni Jõhvi ümber paiknemisega tuli Paldiskist Ida-Virumaale umbes 40 uut töökohta. Kokku mahutab Jõhvi sõjaväelinnak 800 ajateenijat.

Kalevi pataljoni ajalugu ulatub 1918. aastasse, kui Tallinna spordiseltsi Kalev liikmetest loodi Kalevlaste Malev, kes osales Vabadussõjas 38 lahingus. Väeosa saadeti laiali 1940. aasta juunis ja taastati 18. märtsil 1992. aastal. Algselt paikneti Kosel ja suvel koliti Jägalasse.

Kalevi üksik-jalaväepataljon likvideeriti 2002. aastal, sest ta ei sobinud mil.ee andmetel tollasesse kaitseväe struktuuri. Üksus taastati Paldiskis 1. jaanuaril 2009. aastal ja sellest ajast on ta kuulunud 1. jalaväebrigaadi koosseisu.

Kalevi jalaväepataljonist vabaks jäänud Paldiski linnak saab koduks kaitseväe toetuse väejuhatusele, mis tegeleb kaitseväe igapäevaseks toimimiseks vajalike tegevuste korraldamisega, alustades logistikast ja materjalimajandusest ning lõpetades tugiteenuste, meditsiinitoetust pakkuva tervisekeskuse ja kaitseväe orkestriga. Kaitseväe teatel kolib Ämarist Paldiski sõjaväelinnakusse esimesena logistikapataljoni, millele järgneb aja jooksul veel teisigi väejuhatuse allüksuseid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: