Eesti võttis kohalike omavalitsuste toetamiseks 200 miljonit eurot laenu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euro
Euro Autor/allikas: Pixabay

Riik sõlmis Euroopa Nõukogu Arengupangaga (CEB) lepingu 200 miljoni euro suuruse laenu võtmiseks. Laenu eest rahastatakse kohalike omavalitsuste kriisileevendusmeetmeid ning mikro-, väike- ja keskmistele ettevõtetele suunatud meetmeid.

"Soovime katta koroonaviiruse pandeemiast tingitud ettenägematuid kulusid ning majandus- ja tervisekriisis turgutada ettevõtlust ja tööturgu," ütles rahandusminister Martin Helme.

"Euroopa Nõukogu Arengupank on seni kokku heakskiidu andnud erakorralistele meetmetele ligi 3 miljardi euro mahus. Toetades kaasavaid ja kestlikke investeeringuid, oleme pühendunud oma liikmesriikide kiirele taastumisele kriisist," ütles CEB juhataja Rolf Wenzel.

Muu hulgas aitavad kaasatavad vahendid kohalikel omavalitsustel katta koroonaviiruse leviku ennetamise ja selle mõju leevendamise meetmete kulu ja tagada elutähtsate teenuste toimepidevust. CEB-lt võetav laen toetab samuti olulisi investeeringuid kohalikku infrastruktuuri, nagu kohalikku teehoidu ja lairiba internetiühenduse kättesaadavuse laiendamist maapiirkondades.

Lisaks sellele toetab võetav laen Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ning Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) toetus- ja käibekapitalimeetmeid, mis on suunatud kriisist mõjutatud Eesti mikro-, väike- ja keskmistele ettevõtetele.

Väiksemal määral rahastatakse laenust ka koroonaviirusega seotud teadus- ja arendustööd.

Eesti on Euroopa Nõukogu Arengupanga liige 1998. aastast alates. Panga liikmeskond koosneb 41 Euroopa riigist, kes on ühtlasi selle omanikud. Pank loodi 1956. aastal riikidevahelise arengupangana ja kandis 1999. aastani Sotsiaalarengu Fondi nime. CEB annab madala intressiga pikaajalisi laene oma liikmesmaade sotsiaalprojektidele.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: