Soomes pandi vangi 58 BMW-sse sisse murdnud Eesti elanik

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Varga saagiks langenud BMW-de varustus. Autor/allikas: Soome politsei / Yle

Soome kohus mõistis kolmeks aastaks vangi Eestist pärit vene rahvusest mehe, kes oli Espoos ja Helsingis sisse murdnud 58 BMW marki sõidukisse.

Länsi-Uusimaa ringkonnakohtu otsuse kohal tunnistati mees süüdi 49 kuriteoepisoodis, millega põhjustatud kahju ulatus politsei hinnangul umbes ühe miljoni euroni - kui arvestada ka autode remondikulusid, edastas Soome ringhääling Yle.

Umbes 40-aastane mees võttis eelmise aasta lõpus ja tänavuse alguses autodesse tungides neist kaasa mitmesugust elektroonikat, nagu roolid, turvapadjad, pardakompuutrite ja navigaatorite juhtpaneelid.

Varas tabati, kui üks tähelepanelik Espoo elanik teavitas politseid kahtlasest mehest, kes näitas valgust parklas seisnud autodesse. Politsei tabas mehe viimase varguspaiga lähedal. "Ta tunnistas kohe üles. Ta ütles politseile, et nad on teinud head tööd," rääkis politseinispektor Klaus Geiger, kes juhtis vargustelaine uurimist.

Vargused toimusid peamiselt mõne kilomeetri raadiuses mehe elukohast Espoos. Ta sõitis autode juurde jalgrattal, eemaldas oskuslikult ja ilma suuremat kahju tekitamata soovitud varustuse, selgitas politsei. Varga käekirjast võib järeldada, et tegemist oli professionaaliga, märkis Geiger.

Kui keegi kannatanu oli teda kohtuistungi ajal süüdistanud juveelide varastamises oma autost, sai mees kohtus pahaseks ning teatas, et on professionaal. Tema töö olevat olnud ainult elektroonika väljavõtmine, rääkis Geiger.

Kokku hindas politsei varastatud vara väärtuseks umbes 400 000 eurot. Varastatud tehnika viis ta kaasosalise abil Tallinnasse.

Soome politsei hinnangul tegutses varas ilmselt Eestis või mõnes teises Balti riigis baseeruva organiseeritud kuritegeliku rühmituse koosseisus.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: