Ravimite käitlemist lihtsustav eelnõu läbis esimese lugemise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ravimid.
Ravimid. Autor/allikas: ERR

Riigikogus läbis kolmapäeval esimese lugemise ravimiseaduse eelnõu, mille eesmärk on lihtsustada kõlbmatute ravimite vastuvõtmist ja käitlemist, lihtsustada ravimite sisse- ja väljaveolubade regulatsiooni ning parandada üldist apteegiteenust.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Mölderi sõnul tõstavad muudatused ravimipoliitika kvaliteedi taset. "Tõhusatel, ohututel ja mõistlikult kasutatud ravimitel on meie elus oluline roll. Esiteks aitavad need lahendada paljusid terviseprobleeme ja parandada meie elukvaliteeti, kuid teisalt säästa ka haiglaraviga seotud kulutusi," nentis Mölder riigikogu pressiteates. 

Mölder lisas, et ravimid peavad olema järjepidevalt kättesaadavad, kindla kvaliteediga ning taskukohase hinnaga.

Eelnõu seletuskirja järgi lihtsustatakse ühe punktina kõlbmatute ravimite märgistamist ja tarbijatelt tagastamist. "Edaspidi on kõikidel inimestel võimalik jätta vananenud ja kõlbmatud ravimid apteegi müügisaalis olevasse kogumisanumasse," selgitas Mölder. 

Ta märkis, et seaduse jõustumise järel on samuti võimalik tuua elupäästval eesmärgil erandkorras Eestisse müügiloata innovaatilisi ravimeid juba ravi kliiniliste uuringute staadiumis.

"Näiteks patsiendid, kes põevad kroonilist või raskelt kurnavat haigust või kelle haigust peetakse eluohtlikuks ja keda ei ole võimalik müügiloa saanud ravimitega rahuldavalt ravida," sõnas Mölder. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: