Ida-Viru keskhaiglale kingiti kopsuskanner

Foto: Ida-Viru keskhaigla.

Ettevõtjad otsustasid koroonakriisist ajendatuna kinkida Ida-Virumaa keskhaiglale ultraheli-kopsukanneri, mis aitab erakorralise meditsiini osakonna arstidel senisest paremini tuvastada erinevaid haigusi. Ultraheliskanneri abil saadud vastuste kiirus tuleb eriti esile just kriiside ajal.

Ida-Viru keskhaigla erakorralise meditsiini osakonna vanemarsti Arnold Persidski sõnul saab kopsuskanneriga EMO patsiendi kohta kiiremaid vastuseid kui röntgeniga ning seda seadet on hea kasutada ka kriisivälistel aegadel.

"Praegusel juhul oli see jah kingitud COVID-19 epideemia taustal, kuid me võime kasutada aparaati ka igapäevases kliinilises praktikas. Me saame diagnoosida igasuguseid kõhukoopa organite vigastusi, kõhukoopa organite haigusseisundeid, polütraumasid ning kirurgilisi haigusi. Sellest aparaadist on väga palju kasu," ütles Persidski.

Ligemale 40 000 eurot maksma läinud kopsuskanneri koostöös Burfa Techiga Ida-Viru keskhaiglale kinkinud OSOM Finance'i tegevjuhi Anton Altementi sõnul taheti koroonakriisi tõttu toetada haiglat nii, et seda toetust oleks tunda ka tulevikus.

"Kuna me oleme siit, Ida-Virumaalt pärit, siis me tundsime vajadust teha oma panus keerulises olukorras, kuid teha selline panus, millel oleks efekti ka pärast COVIDi kriisi, ja seepärast saigi valitud see masin, mida saab kasutada nii COVIDi kontekstis kui ka väljaspool seda," rääkis Altement.

Uus kopsuskanner võetakse Ida-Viru keskhaigla EMOs kasutusele järgmisest nädalast.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: