Kaitsemaskide müük on oluliselt langenud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Inimene kaitsemaski ja -prillidega.
Inimene kaitsemaski ja -prillidega. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Võrreldes tipuajaga ostavad Eesti inimesed oluliselt vähem kaitsemaske ning näiteks Grossi pood loobus üldse maskiärist, kuid apteegid valmistuvad teiseks haiguspuhanguks ja koguvad varusid.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas mõni päev tagasi, et avalikes kohtades peaks endiselt maski kandma. Vaatamata soovitustele pole meie tänavapildis kuigipalju maskikandjaid näha.

Proviisorapteekide liidu juhi Timo Danilovi sõnul müüakse maske kordades vähem, kui viiruse tipphetkel. Langus algas aprilli lõpus-mai alguses. Sellegipoolest valmistuvad apteegid koroonaviiruse teiseks laineks ja hoiavad allesjäänud maske tuleviku varuks. Hetkel on Danilovi hinnangul apteekides maske kõigile piisavalt ja kriisiaegset puudust enam ei teki.

Danilov sõnas, et hetkel on saadaval ka väga mitut eritüüpi maske ja lisas, et apteegid jälgivad WHO juhiseid ning sellest lähtuvalt täiendavad nad jooksvalt oma varusid.

Ravimite hulgi- ja jaemüügiga tegeleva Tamro Eesti tegevjuhi Tanel Kruusmanni sõnul on ettevõttel praegu palju maske. Vaatamata pakkumise ja nõudluse kehvale suhtele leiab Kuusmann, et see hind, mis oli maskidel enne kriisi, niipea tagasi ei tule

"Nii kaua kuni see viirus tegelikult ikkagi aktiivselt edasi elab maailmas ja sealhulgas suurtes riikides, siis kindlasti see nõudlus püsib kõrge ja see tegelikult toob kaasa selle, et hinnatase püsib pigem kõrge," ütles Kuusmann.

Lisaks apteekidele hakkas aprillis ühekordseid maske pakkuma ka Grossi toidupoodide kett, kus müüdi kaitsemaske apteekidest odavamalt. Poode haldava OG Elektra juhatuse liige Raigo Mölder hindab kaitsemaskide müüki ebaõnnestunuks ja kinnitab, et ettevõte neid rohkem juurde ei telli.

"Erasektoril on see võimatu sinna suuri finantse alla panna, et selliseid vahendeid hetkel küll ei ole," tunnistas Mölder.

Kuna Grossi poodides maske maha müüa ei õnnestunud, annetati 56 000 maski kohalikele omavalitsustele ja Lääne-Virumaa hooldekodudele

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: