WHO hoiatas pandeemia kiirenemise eest Aafrikas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lõuna-Aafrika Vabariigis Kapplinnas tehti koolid uuesti lahti. Õpilasel kontrollitakse palavikku.
Lõuna-Aafrika Vabariigis Kapplinnas tehti koolid uuesti lahti. Õpilasel kontrollitakse palavikku. Autor/allikas: MIKE HUTCHINGS/REUTERS/SCANPIX

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) hoiatas neljapäeval uue koroonaviiruse leviku kiirenemise eest Aafrikas.

WHO teatel registreeriti maailmajaos esimesed 100 000 COVID-19 nakkust 98 päevaga. 200 000 nakkuseni jõuti aga vaid 18 päevaga.

Enam kui pooltes Aafrika 54 riigis pole nakkuse allikat enam võimalik tuvastada ja see on "tõsiseks" probleemiks, ütles WHO Aafrika juht Matshidiso Moeti.

Viirus jõudis Aafrikasse peamiselt Euroopast saabunud reisijatega ning levib pealinnadest ja keskustest väljapoole maapiirkondadesse, kus tervishoiusüsteemidel pole vahendeid intensiivravi vajavate inimeste aitamiseks.

Moeti tõi välja Lõuna-Aafrika Vabariigi (LAV), kus koroonaviirus on levinud Kaplinnast ja Lääne-Kapimaa provintsist Ida-Kapimaa provintsi, kus nii suuri keskusi ei asu. LAV-is on Aafrika riikidest suurim kinnitust saanud COVID-19 nakkusjuhtumite arv 55 000.

"Ma kardan, et me peame elama (nakkuste arvu) ühtlase kasvuga" Aafrikas, kuni leitakse toimiv vaktsiin, ütles

Moeti. Aafrikas on tuvastatud enam kui 209 000 uue koroonaviiruse nakkusjuhtumit, mis moodustab kõikidest tuvastatud nakkustest maailmas alla kolme protsendi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: bns

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: