Tartu linn otsib Raadi piirkonnale terviklikku lahendust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti Rahva Muuseumi hoone. Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Tartu linn algatas Raadi piirkonna visioonivõistluse, millega soovib leida tervikliku ruumilise lahenduse ligi 30 hektari suurusele piirkonnale.

Raadi piirkonna visioonivõistlus hõlmab kesklinnast Eesti Rahva Muuseumini (ERM) kulgeva Roosi tänava ümbrust Puiestee tänavast kuni Muuseumi teeni.

Praegu asuvad planeeritaval alal ERM, Raadi mõis, ratsamaneež, aga näiteks ka väikeelamud ja puidust kortermajad ning hulk tühja tühermaad.

Visioonivõistluse käigus soovitakse leida lahendused, mis aitaksid kujundada piirkonda atraktiivsemalt ja terviklikumalt, ütleb Tartu abilinnapea Reno Laidre: 
 
"Seal on nii potentsiaali äridele, elamutele kui ka tegelikult rohelisele ja loodussõbralikule. Ka ratsakool tegutseb seal ja see on selline lisandväärtus, mida väga vähesed piirkonnad endale lubada saavad, et ühiskondlikud hooned on olulised, lasteaed, erivajadustega laste kooli kavandamine sinna piirkonda, liikumisteed, kergliiklejatele kui ka sõidukitele," ütles Laidre.
 
Tartu üldplaneeringu järgi võiks tulevikus piirkonda kerkida ka rahvusvaheliste ürituste korraldamiseks mõeldud Raadi hall, mille idee rohke tuntud Arena Tartu nime all. Raadi teema tõstataja, tartlane Tanel Teini sõnul on tore, et Raadi piirkonna kujundamisega tegeletakse, kuid visioonivõistlus ei pruugi anda parimat lahendust.

"Täna me oleme läinud kahjuks seda teed, et me oleme eelnevalt lukku ära pannud mingid maad, et siin on meil näiteks koolimaja, sest koolimaja mõte selle koha peal on 30 aastat olnud, siia jääb sõjavägi, sest  sõjaväe liigutamisega linnavalitsus kahjuks hakkama ei saanud. Tegelikult me ei mõtestanud absoluutselt seda läbi, vaid jäime kinni nendesse vanadesse mõtetesse ja visualiseerime juba paika pandud asutusi," ütles Tein.
 
Laidre sõnul vaadataksegi piirkonda ka praegu tervikuna, aga aru tuleb saada ka sellest, et üksasi on terviklik nägemus, teine asi reaalne areng: "Me tahame saada kvaliteetset linnaruumi, aga me tahaksime anda ka hoogu juurde arengule. Kui me saame head tulemused, ja ma olen väga optimistlik, et saame, siis selle põhjal on võimalik anda ka investeeringutele ja vajadusel detailplaneeringute sünnile hoogu juurde."
 
Visioonivõistluse läbiviimine läheb linnale maksma circa 30 000 eurot.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 18. septembril.

Väljavalitud tööde autorid kaasatakse Laidre sõnul vastavatesse arendusetappidesse, olgu selleks siis detailplaneeringu koostamine, avaliku ruumi kujundamine või muu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: