Ajalehed küsisid vähem kriisitoetust, kui riigil pakkuda oli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ajalehed.
Ajalehed. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Riik pakkus ajakirjandusväljaannete kirjastajatele kriisiabi 450 000 eurot, tähtajaks laekus taotlusi aga 432 000 euro peale.

Kultuuriministeerium avas 29. mail taotlusvooru päeva-, nädala- ja maakonnalehtede kirjastajatele, et kompenseerida ettevõtetele koroonapandeemia poolt tekitatud kulusid.

Taotlusvooru suurus oli 450 000 eurot. Tähtajaks ehk 10. juuniks laekus ministeeriumile taotlusi 432 512 euro eest, ütles ERR-ile ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Meelis Kompus.

Kompuse sõnul jäid taotletud summad 700 ning ligi 100 000 euro vahele. "Põhjus on ehk selles, et toetust võisid taotleda nii suuremad kui ka väiksemad, nii üleriigilise kui ka maakondliku leviga väljaanded," põhjendas ta summade suuruse erinevust.

Kultuuriministeerium asub nüüd hindama taotluste nõuetele vastavust. Otsuste tegemise tähtpäev on 24. juuli.

Seda, kas praegusele abipaketile tuleb tulevikus riigieelarvest lisa, sõltub majanduse käekäigust ning valitsuse otsustest, märkis Kompus.

Toetust võisid taotleda Eestis registreeritud eraõiguslikud juriidilised isikud, välja arvatud riigi poolt asutatud sihtasutused, kes kirjastavad päeva- ja/või nädalalehte, sealhulgas maakonnalehte, mis ilmub vähemalt kaks korda kuus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: