Esmaspäevast nõutakse eneseisolatsiooni neljast Euroopa riigist saabujatele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna lennujaam enne koroonaviirust.
Tallinna lennujaam enne koroonaviirust. Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Esmaspäevast ei pea eneseisolatsiooni kaheks nädalaks jääma 25 Euroopa riigist saabujad, isolatsioonikohustus kehtib nelja riigi kohta.

Tuginedes koroonaviiruse nakatunute suhtarvule, peavad alates esmaspäevast, 15. juunist, Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks eneseisolatsiooni Rootsist, Portugalist, Ühendkuningriigist ja Belgiast saabujad, teatas reedel Eesti välisministeerium.

Eneseisolatsioon ei kehti uuest nädalast reisides Austriast, Bulgaariast, Hispaaniast, Hollandist, Horvaatiast, Islandilt, Itaaliast, Kreekast, Küproselt, Leedust, Liechtensteinist, Luksemburgist, Lätist, Norrast, Poolast, Rumeeniast, Saksamaalt, Slovakkiast, Sloveeniast, Soomest, Šveitsist, Taanist, Tšehhist ja Ungarist, kui nendes riikides on viibitud 14 päeva vahetult enne Eestisse tulemist.

Uuest nädalast ei pea enam kaheks nädalaks eneseisolatsiooni jääma saabudes Iirimaalt, kus nakatunute suhtarv on võrreldes käesoleva nädalaga oluliselt väiksem.

Valitsus kiitis 28. mail heaks Eesti piiride taasavamise alates 1. juunist Euroopa riikidest saabuvatele inimestele. Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritanniast.

Välisministeerium uuendab nimekirja igal reedel kehtivusega sellele järgnevast esmaspäevast.

Eestisse reisija liikumisvabaduse piirang sõltub sellest, kas riigist, kust inimene tuleb, on koroonaviirusesse nakatunute suhtarv suurem kui 15. See tähendab, et lähteriigis peaks nakatunuid olema 15 või vähem inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Inimesed, kes saabuvad Eestisse kõrgema nakatunute suhtarvuga riigist, peavad Eestisse jõudes jääma eneseisolatsiooni.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: