Polügoonile minnes peab olema kindel, et seal pole käimas õppused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

Mida ilusamaks lähevad ilmad, seda rohkem satub inimesi kas kogemata või meelega kaitsevälja harjutusväljadele. Polügooni piirile sattudes peavad inimesed hoidma silmad lahti ning käituma nende teele sattuvate infotahvlite juhiste järgi ja kui selgub, et käimas on õppused, tasub tervise säästmiseks harjutusväljast eemale hoida.

Valgete postidega tähistatud harjutusväljade külastamine on lubatud õppetegevusvälisel ajal. Igal ajal on keelatud minna kollaste postidega märgitud sihtmärgialale, sest seal võib olla lõhkemata lahingumoona, ütles toetuse väejuhatuse harjutusväljade teenistuse ülem major Joonas Jürisaar.

"Kui inimene satub harjutusväljadele, siis ta peab arvestama sellega, et ta võib sattuda keset lahingut, ta võib sattuda ohualasse, mis võib tema elu ohtu seada. Loomulikult võivad olla ka taktikaõppused. Kui ta satub siia lõhkemata lõhkekehade alale ehk sihtmärgi alasse, siis ilmselgelt, nähes märgistust, et ta ei tohi edasi minna, ei tohigi edasi minna, sest see on inimese elule kindlasti ohtlik," ütles major Jürisaar.

Inimeste vabandused lahingutegevuse keskele sattudes on Joonas Jürisaare sõnul erinevad, kuid tavaliselt öeldakse, et ei märgatud märgistust.

Kaitseväe harjutusväljade kaart. Autor/allikas: Mil.ee

Päästeameti Lääne-Virumaa päästepiirkonna juhataja Jaak Janno manitses inimesi harjutusväljadel käituma nii nagu mujalgi looduses.

"Üks asi on käituda nii, nagu kaitseväe polügoonil juhendatud on. Peab olema tähelepanelik: kui on lipud üleval, siis ei tohi tulla. Aga kui me räägime üldse metsast, siis kuival ajal lahtise tule kasutamine peab olema välistatud, see on üks kindel kriteerium, mida inimestele soovitada," ütles Janno.

Kuigi Kaitseväe demineerijad puhastavad harjutusvälju regulaarselt, võib seal siiski leiduda lõhkeainet või lahingumoona. Harjutusväljadelt leitud lõhkekeha ei tohi puutuda ja sellest tuleb teatada telefonil 112.

Lisainfot harjutusväljade kohta saab Kaitseväe kodulehelt www.mil.ee.

Kaitseväe harjutusvälja infotahvel. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: