ÜRO: viiruse tõttu võivad Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas surra tuhanded lapsed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lapse vaktsineerimine Jeemenis.
Lapse vaktsineerimine Jeemenis. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Mohammed Huwais

ÜRO agentuurid hoiatasid esmaspäeval, et koroonaviiruse pandeemia tõttu võib Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas selle aasta lõpuks surra veel kuni 51 000 alla viieaastast last.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ja ÜRO lasteagentuur UNICEF ütlesid, et paus elementaarsetes tervishoiuteenustes ja toiduabi jagamisel võib tähendada piirkonnas ellu jäävate laste arvu tagasipööramist kahe aastakümne tagusesse aega.

"Kuigi piirkonna laste hulgas pole palju COVID-19 nakatunuid, on ilmselge, et pandeemia mõjutab otseselt laste tervist," hoiatasid agentuurid.

Agentuurid märkisid, et regioonis võib 2020. aasta lõpuks surra veel kuni 51 000 alla viieaastast last, juhul kui tõuseb alatoitumuse tase ning puudub juurdepääs vaktsineerimisele ja lastehaiguste ravi.

Selline suur arv täiendavaid surmasid võib tähendada ohvrite arvu tõusu kuni 40 protsendini võrreldes COVID-19 eelse ajaga, ütlesid agentuurid oma ühiselt Ammanis tehtud pressiteates.

Organisatsioonid kutsusid üles täielikule ja turvalisele naasmisele vaktsineerimise juurde ning toidu jagamisele, järgides rangeid nakatumise ennetamise meetmeid.

Agentuurid mainisid laste suremust tõstvate teguritena ülekoormatud tervishoiuteenuse pakkujaid, kellel on puudus isikukaitsevahenditest ning kes kannatavad majandusraskuste käes, lisaks kardavad vanemad, et lapsed võivad polikliinikutes saada COVID-19 nakkuse.

"Kuid saame sellist stsenaariumi vältida, võimaldades kümnetel tuhandetel lastel tähistada oma viiendat sünnipäeva oma pere ja sõprade keskel," öeldakse pressiteates.

Agentuurid kutsusid võime üles töötama selle nimel "et suurendada riikliku tervishoiusüsteemi usaldusväärsust ning julgustama perekondi kasutama vajalikke tervishoiuteenuseid".

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: