Ööpäevaga lisandus üks positiivne test ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koroonaviiruse testimine.
Koroonaviiruse testimine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1073 koroonaviiruse esmast testi, millest 0,1 protsenti ehk ühe inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus positiivne testi tulemus Põlva maakonda, nakkusallikas on selgitamisel, teatas terviseamet.

Ka esmaspäeval laekus päeva ainus positiivne testi tulemus Põlvamaalt. Terviseametist öeldi ERR-ile, et kaks juhtumit pole omavahel seotud. Esmaspäeval positiivse tulemuse saanud inimene ei ela vaatamata registreeritud elukohale Põlvamaal. Teisipäeval avastati nakkus Tartus korralisel operatsioonil ning terviseametil pole praegu andmeid, kas nakatunu elab alaliselt Põlvamaal või mitte.

16. juuni hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 15 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti.

Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.

Haiglast on koju saadetud 358 inimest, lõpetatud 371 COVID-19 haigusjuhtumit.

Tervenenud on 1 728 inimest. Neist 1330 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 398 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil.

Eestis on kokku tehtud enam kui 97 000 esmast testi, nendest 1975 ehk kaks protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: