Muinsuskaitseamet fikseeris Kuressaare vanalinna majad

Muinsuskaitseamet pildistab Kuressaare vanalinna maju, et fikseerida nende praegune olukord ja hinnata muutusi. Saadavat fotomaterjali kasutatakse ka juba alustatud kaitsekorra koostamisel, mida Muinsuskaitseamet teeb kõigi Eesti tosina vanalinna kohta.

Ameti pildistatud fotod jäävad ajalukku, kuna fikseerivad Kuressaare vanalinna majade seisukorra 2020 aastal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Inventeerimise koordinaator Pille Vilgota ütles, et eelmisel aastal sai pildistatud umbes 300 krunti ning ka sel aastal on ligikaudu sama palju krunte vaja läbi töötada.

Muinsuskaitseameti Saaremaa piirkonna nõunik Keidi Saks rääkis, et praegu keskendutakse peamiselt hoonete välisele vaatlusele.

"Määratakse ja pannakse kirja millised on väärtuslikud detailid, kirjeldatakse hooned ära. Püütakse ka võimalikult palju saada hoonetesse sisse, et vaadata üle interjöörid, et millised detailid on Kuressares veel säilinud," selgitas Saks.

Saks rääkis, et sellel ja eelmisel aastal tehtud inventeerimise tulemused on nagu läbilõige sellest, milline on Kuressaare linn praegusel ajahetkel.

Kätlin Kaganovits ja Pille Vilgota, kes kuressaares maju inventeerivad, kinnitavad, et Kuressaare vanalinna on hästi hoitud.

"Minu meelest on väga tore see, et Kuressaares on jälgitav selline järjepidevus. Ja et läbi ajaloo on suudetud ajaloolist hoonestust hoida ja sellisest n-ö jõhkrast Nõukogudeaegsest planeerimisviisist hoiduda. Ja see on suur asi Eesti linnade kontekstis üldse," sõnas Kaganovits.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: