Eesti pälvis Euroopa liiklusohutuse auhinna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti sai Euroopa liiklusohutuse auhinna, mis tunnustab riiki viimasel kümnel aastal tehtud pingutuste eest liikluses hukkunute arvu vähendamisel.

Eestis hukkus eelmisel aastal liikluses 52 inimest, mis on poole vähem kui 2009. aastal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Auhinna välja andnud Euroopa Transpordiohutuse Nõukogu hinnangul paistis Eesti silma taristuohutuse suurendamise ja teaduspõhise liiklusohutuse planeerimise poolest. Olulise panuse tulemuste saavutamisele on andnud liiklusohutusprogramm, mille tegevuskavas on ainuüksi järgmiseks neljaks aastaks üle 150 tegevuse.

"Eesti on võtnud endale sihiks, et aastal 2050 ei oleks meil ühtegi liiklussurma, nii et selle nimel tuleb pingutada. Kindlasti on vaja teha tööd, et meil oleks turvalisem liikluskeskkond, paremad teed, kus vaja vaadata üle karistused korrarikujatele ja kus vaja, siis veapunktisüsteem. See on eelkõige suunatud just korduvrikkujatele, kelle tõenäosus sattuda raskesse liikusõnnetusse on lihtsalt kordades ja kordades suurem," selgitas majandusminister Taavi Aas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: