Harku järves varitsevad suplejaid klaasikillud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Harku järve koristamine kajakite abil.
Harku järve koristamine kajakite abil. Autor/allikas: ERR

Haabersti linnaosavalitsusele teatel on puhkajad end Harku järves klaasikildudega vigastanud. Neljapäevast lehvib järve ääres kollane lipp ja linnaosavalitsus paigaldas randa ka klaasikildude eest hoiatavad sildid ning kutsub puhkajaid tähelepanelikkusele.

Haabersti linnaosavanema Andre Hanimägi sõnul on linnaosavalitsusele laekunud info kohaselt on mõned puhkajad end klaasikildudega kolmapäeva jooksul vigastanud.

"Täna õnneks uusi juhtumeid lisandunud ei ole, kuid ettevaatusabinõuna lehvib kollane lipp ning paigaldasime ka vastavad hoiatussildid," ütles linnaosavanem.

Linnaosavanema sõnul on olukord kahetsusväärne, sest Harku järve ranna vesi on enam kui 20 kraadi ning veeproovid on väga head. "Ma siiralt loodan, et meie hulgas pole neid, kes on pahatahtlikult inimeste tervist ohtu seadmas, vaid tegemist on suve esimese ja ainsa juhtumiga ning killud on mõne õnnetuse tõttu sattunud suplusalale varasemast, kuid linnaosavalitsus jälgib olukorda ning on pidevas suhtluses rannavalvega, et otsustada järgmised vajalikud sammud."

Eelmisel suvel, kui probleem klaasikildudega järves esmakordselt tekkis, tellis linnaosavalitsus järve põhja puhastama tuukrid. Samuti puhastati järve põhja rannajoone lähedalt mehhaaniliselt.

Praegu ei ole teada, kui palju või kus klaasikillud vees võivad asuda. Linnaosavanem kutsus puhkajaid tähelepanelikkusele ning paneb neile südamele, et klaastaara koht ei ole rannas ega ka vees.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: