Reede tuleb soe ja vihmane

Foto: Minupilt.err.ee/Reet Sepp

Reedel tugevneb Põhjamaades kõrgrõhuala mõju ning sajud lakkavad, Baltimaad jäävad jätkuvalt madalrõhu-vööndisse, mis tähendab mitmel pool hoovihma ja äikestki.

Laupäeval laiendab kõrgrõhuala oma valdusi lõuna suunas ilm muutub alates Põhja-Eestist ilm tasapisi kuivemaks. Lätis ja Leedus vihmahood jätkuvad. Õhutemperatuur põhja poolt alates veidi langeb ja tavapärase soojaga Põhjamaa suvi jätkub.

Saabuv öö on üldiselt vähese ja vahelduva pilvisusega, kuid mitmel pool udune. Siin-seal võib olla natuke hoovihma või äikest. Tuul puhub muutliku suunaga, Lääne-Eesti saartel on põhjakaare tuul 1-7 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on 13-18 kraadi juures, Lõuna-Eestis on kuni 20 kraadi.

Hommik tuleb vähese pilvisusega ja kuiv, kuigi udu kohati püsib. Tuul on muutliku suunaga 1-7 m/s ja temperatuur tõuseb 23 kraadini, rannikul jääb paiguti 16 kraadi juurde.

Päev jätkub vähese ja vahelduva pilvisusega, kuid pärastlõunal sajab mitmel pool hoovihma, on ka äikest ja välistatud ei ole rahe. Tuul on endiselt mõõdukas, aga muutlik, kuid äikese ajal on siiski tugevamaid puhanguid. Palavust saame 30 kraadini.

Õhtu on sarnane, pilvisus vaheldub ja mitmel pool tuleb hoovihmaks või äikeseks valmis olla. Puhub kirdetuul 2-7 meetrit sekundis. Soojakraade on 20-25, rannikul kohati 17 kraadi.

Laupäeval sajab küll mitmel pool hoovihma ja äikeseoht püsib, aga õhtul sajuvõimalus väheneb. Pühapäev ja esmaspäev on kuivad ning ainsateks segajateks ehk mõned pilvetombud taevas. Teisipäev ehk jaanilaupäevgi pole ilma poolest sugugi kehv, kohati on vaid hoovihm võimalik.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: