Prantsusmaa tunnustas Malis teeninud Eesti kaitseväelasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Sigrid Paula Pukk

Prantsusmaa tunnustas Ämari lennubaasis Malis operatsioonil Barkhane teeninud Eesti kontingendi liikmeid missioonimedalitega.

Pidulikul tseremoonial andis medalid neljakümne kaheksale kaitseväelasele Prantsusmaa kaitseatašee kolonelleitnant Frank Piffer ja Ämaris Balti riikide õhuturvet tagava Prantsusmaa kontingendi ülem kolonelleitnant Mathieu Courtaban.

Eesti kaitseväelased teenivad operatsioonil Barkhane Prantsusmaa baasis Nigeri jõe kaldal Gao linnas alates 2018. aastast.

Lisaks jalgsi ja soomustatud patrullides osalemisele Gaos ja selle lähiümbruses on Eesti kaitseväelaste ülesanneteks Malis mehitada baasi pääslaid ja vaatlusposte ning täita kiirreageerimisüksuse ülesandeid.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas mille eesmärgiks on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust. Eesti üksuste rotatsioonid Malis kestavad neli kuud.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: