Ööpäevaga lisandus kolm positiivset testi

{{1592552160000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Desinfitseerimisvahend. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1358 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,2 protsenti ehk kolme inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kaks positiivset testi Tallinnasse ja üks positiivne testi tulemus Ida-Virumaale.

Mõlemad Tallinna nakatunud on seotud Lunden Food OÜ-ga, ühel juhul saadi nakkus töökohas juuni alguses, nakatunu on lähikontaktsena viibinud kodus isolatsioonis alates 5. juunist ja tegemist ei ole uue nakatumisega ettevõttes. Teisel juhul nakatus haige töötaja perekonnaliige.

Terviseameti pressiesindaja Eike Kingsepp täpsustas ERR-ile, et praeguseks on Lundeni ruumid puhastatud ja mingi nakkusohtu seal enam ei ole.

Ida-Virumaa nakatunu lisandus aktiivsesse koldesse (hetkel kokku 15 inimest), tegemist oli lähikontaktsega, kes juba viibis isolatsioonis. 

19. juuni hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 10 inimest, juhitaval hingamisel on üks patsient. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu. 

Tänaseks on haiglast koju saadetud 365 inimest, lõpetatud 378 COVID-19 haigusjuhtumit. 

Reedese seisuga on Eestis 69 aktiivset haigusjuhtumit.

Tänase seisuga on tervenenud 1755 inimest. Neist 1347 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 408 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 101 000 esmast testi, nendest 1979 ehk 1,9 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Täna on tühistatud 16.juuni statistikas avaldatud Põlvamaa positiivne testi tulemus. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata siit.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: