Jõhvi sai muusikaväljaku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

Jõhvis valmis muusikaväljak, kus saab hakata korraldama väliüritusi. Läbi raskuste ja plaanitust märksa hiljem valminud väljak läks maksma üle miljoni euro.

Muusikaväljak asub Jõhvi kontserdimaja ja Pargi keskuse vahel. Väljak ühendab 2013. aastal valmis saanud Jõhvi promenaadi ja oma ehitust ootavat promenaadi jätku, mis läbib Jõhvi hariduslinnakut. Jõhvi abivallavanem Natalia Abel nentis, et muusikaväljaku ehitamine kulges läbi raskuste.

"See oli tegelikult väga raske objekt. Alguses oli üks ehitaja, aga töö jäi seisma. Pärast olid uued konkursid. Esimene probleem, mis meil teise ehitajaga oli, oli see, et ta polnud valmis kohe alustama. Ja nii oligi väga pikk ja keeruline lugu," ütles Abel.

Muusikaväljaku üheks osaks on muusikariistad, millega kõik soovijad saavad muusikat teha. Natalia Abel nõustus skeptikute väitega, et sarnaselt mõne teise avaliku objektiga võib ka nendest saada huligaanide lõhkumisobjekt.

"Ma loodan, et inimesed ikkagi suhtuvad mõistusega ja lugupidamisega linna arengusse ja ei hakka neid lõhkuma. Ma lihtsalt loodan. Kaamerad on olemas. Ikkagi jälgime ja karistame, kui keegi purjuspäi lõhkuma tuleb, ja seda on kahjuks oodata."

Esialgsete plaanide kohaselt pidi Jõhvi muusikaväljak valmima eelmise aasta suveks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: