Politsei võtab viiruse leviku tõkestamiseks jaanipeod luubi alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Margus Muld/ERR

Tuleval nädalal tähistame jaanipäeva. Kuigi sel aastal on koosviibimised veidi teistsugusemad kui muidu, ei tohi ära unustada pidustustega kaasnevat ohutust. Ühtlasi lubab politsei tavapärasest hoolsamalt jaanipidudel silma peal hoida.

Suuri jaanitulesid tänavu ei peeta. Eestis on küll lubatud kogunemised kuni saja inimesega, kuid sel korral tuleks pidustused jätta pere- ja lähituttavate ringi, soovitab päästeamet. Nii enda kui teiste turvalisuse tagamiseks tuleb lõkke tegemisel jälgida ohutusnõudeid. Päästeamet paneb kõigile südamele, et ka väike lõke võib tekitada jaanipäeva meeleolu.

"Tuletame meelde, et sinna jaanilõkkesse, nagu kõikidesse teistesse lõketesse, tohib panna ainult ja ainult puhast puitu, puhast paberit ja puhast pappi. Jaanilõke ei ole kindlasti see koht, kuhu panna aastakümneid kuskil kuuris seisnud diivanid, sektsioonkapid, vanad värvitud voodrilauad ja kõik muu," manitses päästeameti nõunik Silver Kuusik.

Päästeamet soovitab jaanilõkke pidamiseks valida seltskonnast välja nn lõkke valvur, kes vastutaks hiljem ka lõkke ohutu kustutamise eest.

Viiruse leviku tõkestamiseks kontrollib politsei senisest hoolsamalt jaanipidusid.

"Oleme kaardistanud ära eelmiste aastate jaanipidude toimumiskohad ja sellel aastal lähtume ka sellest, et need kohad saaks läbi käidud, üle vaadatud," ütles politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Tago Trei.

"Kui me tuvastame ürituse, kus on rohkem kui sada inimest või siseruumis ei tagata ka 50 protsendi nõuet või on mõned muud nõuded täitmata, /.../ siis me proovime kontakti saada ürituse korraldajaga või ürituse eest vastutava isikuga /.../ Kui ürituse korraldaja või vastutaja ei hooli sellest ja midagi ette ei võta, siis me fikseerime olukorra ja edastame need andmed terviseametile, kellel on siis õigus võtta vastu menetluslik otsus," lisas Trei.

Terviseamet soovitab silma peal hoida ka lastel, et avatud leegi lähedal viibimine ei lõppeks kiirabi kutsumisega.

"Kindlasti tarbime mõistlikult alkoholi, et me ei hüppaks üle lõkke, hindaks oma võimeid adekvaatselt ja jälgiks ka seda, et kui me oleme veekogude lähedal, et me napsuse peaga vette ei läheks," tuletas meelde terviseameti erakorralise meditsiiniosakonna nõunik Karena Leiger.

Nii politsei, terviseamet kui ka päästeamet soovitavad meeles pidada, et koroonaviirus ei ole veel meie seast kadunud ja haigena püsiks inimene kodus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: